Արցախում արտակարգ իրավիճակը կերկարաձգվի մինչև հունիսի 11-ը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ստորագրել է հրամանագիր Արցախի Հանրապետությունում 2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը երկարաձգելու և Արցախի Հանրապետության նախագահի 2020 թվականի ապրիլի 12-ի հրամանագրում փոփոխություն կատարելու մասին:
Հաշվի առնելով, որ Արցախի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային հիվանդության հետեւանքով առաջացած արտակարգ իրավիճակը շարունակում է սպառնալ բնակչության կյանքին եւ առողջությանը եւ կարող է հանգեցնել անձանց կենսագործունեության բնականոն պայմանների խախտման՝ երկարաձգվել է Արցախի Հանրապետությունում  2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը 2020 թվականի մայիսի 12-ից, ժամը 22:00-ից` 30 օրով՝ մինչեւ 2020 թվականի հունիսի 11-ը, ժամը 22:00-ն ներառյալ ժամկետով:

On 11 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on prolonging the term of emergency situation declared in the Artsakh Republic on April 12, 2020 and introducing a change in the Artsakh Republic President's decree of April 12, 2020.
Considering the fact that emergency situation caused by the novel coronavirus continues to threaten the life and health of the population and may lead to the violation of people's normal living conditions, the term of the emergence situation declared in the Artsakh Republic on April 12, 2020 has been extended for 30 days from 22:00, May 12, 2020 till 22:00, June 11, 2020 inclusive.