Բելգիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 53,5 հազարի
Անցած օրվա ընթացքում Բելգիայում գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի 368 նոր դեպք, դեպքերի ընդհանուր թիվը կազմում է 53 449, երկուշաբթի հայտնում է երկրի առողջապահության նախարարության ճգնաժամային շտաբը:
Բժիշկներն ընդգծում են, որ հիվանդների և մահացածների, ինչպես նաև հոսպիտալացվածների թիվը շարունակում է աստիճանաբար նվազել, սակայն կարանտինային միջոցառումների թուլացման ընթացքում անհրաժեշտ է շարունակել սանիտարական կանոնների խստորեն պահպանումը:
Օրվա ընթացքում Բելգիայում 62 հիվանդ է մահացել կորոնավիրուսից, մահացությունների ընդհանուր թիվը 8707 է:

Число зараженных коронавирусом в Бельгии приблизилось к 53,5 тысячи
В Бельгии за минувшие сутки зафиксировано 368 новых случаев заражения коронавирусом, общее число заболевших с начала вспышки составляет 53 449, сообщает в понедельник кризисный штаб министерства здравоохранения страны.
Медики подчеркивают, что число заболевших и умерших, а также количество госпитализированных продолжает постепенно снижаться, но необходимо продолжать строгое соблюдение санитарных рекомендаций в период снятия карантинных мер.
За сутки в Бельгии скончались 62 заболевших с подтвержденным диагнозом или подозрением на коронавирус, общее число погибших составляет 8707.