Մարտունիում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 դեպք
Մարտունիում կորոնավիրուսի երկու դեպք է արձանագրվել, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Մարտունու քաղաքապետ Արմեն Ավետիսյանը։
«Մեկ ընտանիքի մասին է խոսքը, ամուսինների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուս», - ասաց նա։
Քաղաքապետը նշեց, որ ընտանիքի մյուս անդամներին մեկուսացրել են, պարզել են շփման շրջանակը, կան նաև ինքնամեկուսացվածներ։
Քաղաքապետի խոսքով՝ ամուսիններն, ամենայն հավանականությամբ, հուղարկավարության ժամանակ են վարակվել։
«Ամեն օր քարոզում ենք, խնդրում ենք, որ հուղարկավորության չմասնակցեն, բայց վարակակիրները նշել են, որ մոտ մարդու հուղարկավորության են մասնակցել», - ասաց Արմեն Ավետիսյանը։
Մարտունու քաղաքապետի խոսքով՝ կորոնավիրուսով վարակված ընտանիքի մյուս անդամների մոտ ախտանշաններ չկան, միայն աղջիկն է ջերմում, սակայն դեռ հաստատված չէ, որ նա էլ է վարակված։
Նշենք, որ Գեղարքունիքում, երեկվա դրությամբ, կորոնավիրուսով հաստատված դեպքերի թիվը 181 է։ Արձանագրվել է մահվան երեք դեպք, առողջացածների թիվը 26 է։

Two coronavirus cases have been recorded in Armenia’s Martuni town, mayor Armen Avetisyan said, speaking to Aysor.am.
“It is a family, a couple tested positive,” he said, adding that the other members of the family were isolated.
The mayor said that the circle of contacts has been revealed, some people have been self-isolated.
He stressed that more probably the couple was infected during funerals.
“Everyday we urge citizens not to participate in funerals, but the infected said they lost a close person,” Avetisyan said.
As of yesterday, the number of infected in Gegharkunik province reached 181. Three death cases have been recorded. Twenty-six patients have recovered.