Ուկրաինայում ևս մոտ 90 բուժաշխատող է վարակվել կորոնավիրուսով
Ուկրաինայում բուժաշխատողների շրջանում կորոնավիրուսային վարակի ևս 90 դեպք է հայտնաբերվել, ընդհանուր առմամբ. ընդհանուր թիվը կազմում է  ավելի քան 3100, երեքշաբթի հայտնել է երկրի առողջապահության նախարար Մաքսիմ Ստեպանովը:
«Անցած օրվա ընթացքում 375 մարդ է հիվանդացել: Նրանցից 22-ը  երեխաներ են, 88-ը՝ բուժաշխատողներ ... Ընդհանուր առմամբ, պանդեմիայի սկսվելուց ի վեր վարակվել է 3114 բուժաշխատող», - ասել է նա ճեպազրույցում:
Առողջապահության նախարարության վերջին տվյալների համաձայն, Ուկրաինայում կորոնավիրուսով վարակ է հայտնաբերվել 16 023 մարդու մոտ, մահացել է 425-ը, ապաքինվել՝ 3 373-ը:

На Украине еще около 90 медиков заразились коронавирусом
Еще около 90 случаев заражения коронавирусом среди медиков выявили на Украине, всего – уже больше 3,1 тысячи, сообщил во вторник министр здравоохранения страны Максим Степанов.
"За прошедшие сутки заболели 375 человек. Из них 22 ребенка и 88 медицинских работников… Всего за время пандемии заболели 3114 медицинских работников", - сказал Степанов на брифинге.
По последним данным минздрава, общее число выявленных инфицированных коронавирусной инфекцией на Украине составляет 16 023 человек, 425 скончались, 3373 выздоровели.