Բելգիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 53 779-ի
Բելգիայում անցած մեկ օրվա ընթացքում հոսպիտալացվել է կորոնավիրուսով 43 պացիենտ (նախօրեին հաղորդվել էր 60 հոսպիտալացվածի մասին), ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքներում հիվանդների թիվը շարունակում է կայունորեն նվազել, երեքշաբթի հայտնել են երկրի առողջապահության ճգնաժամային շտաբից:
Ըստ բժիշկներիч արձանագրվել է կորոնավիրուսային վարակի 330 նոր դեպք (նախորդ օրը գրանցվել է 368 դեպք), դեպքերի ընդհանուր թիվը բռնկումից ի վեր 53 779 է:
Մեկ օրվա ընթացքում Բելգիայում 65 հիվանդ է մահացել (նախորդ օրը՝ 62 մահվան դեպք), մահացությունների ընդհանուր թիվը 8761 է:

В Бельгии число заразившихся коронавирусом достигло 53 779
В Бельгии за минувшие сутки госпитализированы всего 43 пациента с коронавирусом (накануне сообщалось о 60-ти госпитализациях), число заболевших и пациентов в отделениях интенсивной терапии также продолжает уверенно снижаться, сообщили во вторник в кризисном штабе министерства здравоохранения страны.
По данным медиков, зафиксировано 330 новых случаев заражения коронавирусом (накануне сообщалось о 368 заболевших), общее число заболевших с начала вспышки составляет 53 779.
За сутки в Бельгии скончались 65 заболевших с подтвержденным диагнозом или подозрением на коронавирус (накануне сообщалось о 62 летальных исходах), общее число погибших составляет 8761.