Ուկրաինայում մոտ 94 բուժաշխատող է վարակվել կորոնավիրուսով
Ուկրաինայում բուժաշխատողների շրջանում կորոնավիրուսային վարակի ևս 94 դեպք է հայտնաբերվել, ընդհանուր առմամբ. ընդհանուր թիվը կազմում է  ավելի քան 3200, երեքշաբթի հայտնել է երկրի առողջապահության նախարար Մաքսիմ Ստեպանովը:
«Անցած օրվա ընթացքում 402 մարդ է հիվանդացել: Նրանցից 25-ը  երեխաներ է, 94-ը՝ բուժաշխատող ... Ընդհանուր առմամբ, պանդեմիայի սկսվելուց ի վեր վարակվել է 3208 բուժաշխատող», - ասել է նա ճեպազրույցում:
Առողջապահության նախարարության վերջին տվյալների համաձայն, Ուկրաինայում կորոնավիրուսով վարակ է հայտնաբերվել 16 425 մարդու մոտ, մահացել է 439-ը, ապաքինվել՝ 3 716-ը:

На Украине выявили 94 новых случая заражения коронавирусом среди медиков
Еще 94 случая заражения коронавирусом среди медиков выявили на Украине, всего зафиксировано уже более 3,2 тысячи, сообщил в среду министр здравоохранения страны Максим Степанов.
"За прошедшие сутки заболели 402 человека. Из них 25 детей и 94 медицинских работника… Всего за время пандемии заболели 3208 медработников", - сказал Степанов на брифинге.
По последним данным Минздрава, общее число выявленных инфицированных коронавирусной инфекцией на Украине составляет 16425 человек, 439 скончались, 3716 выздоровели.