ՄԱԿ-ի քարտուղարությունը մինչև հունիսի վերջ աշխատելու է հեռավար
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը երկարաձգել է քարտուղարության հեռավար աշխատանքը մինչև հունիս ամսվա վերջ, հայտարարել է Գլխավոր քարտուղարի խոսնակ Ստեֆան Դյուջարիկը:
ՄԱԿ-ը գրեթե պատրաստել է շտաբի շենքում աշխատելու փուլային և անվտանգ վերադարձի պլանը, երբ դա  «հնարավոր դառնա»: ՄԱԿ-ի քարտուղարության աշխատակազմը հեռավար կարգով աշխատում է մարտի 16-ից:
Ըստ Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի՜ Նյու Յորքում, որտեղ գտնվում է ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանը, գրանցվել է COVID-19- ի վարակի ավելի քան 186 հազար դեպք և ավելի քան 20 հազար մահ:
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը ներկայումս աշխատում է բանաձևի վրա՝ վերջ տալու համար բոլոր պատերազմները կորոնավիրուսային պանդեմիայի պատճառով:

Секретариат ООН будет работать удаленно до конца июня
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш продлил удаленную работу Секретариата до конца июня, сообщил пресс-секретарь генсека Стефан Дюжаррик.
ООН почти подготовила план поэтапного и безопасного возвращения к работе в здании штаб-квартиры, "когда это будет возможно". Сотрудники Секретариата ООН работают удаленно с 16 марта.
По данным университета Джонса-Хопкинса, в Нью-Йорке, где находится штаб-квартира ООН, зафиксировано более 186 тысяч заболевших COVID-19 и более 20 тысяч умерших.
Сейчас Совет Безопасности ООН работает над резолюцией о прекращении всех войн из-за пандемии коронавируса.