Օրական ունենք մոտ 40 միլիոն դոլարի կորուստ, բայց ներարկվել է 80 միլիարդ դրամ. պատգամավոր
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը դեռևս նախորդ տարվա փետրվարին դեմ է քվեարկել կառավարության հնգամյա ծրագրին, և այն մտահոգություններն ու փաստարկները, որ քաղաքական ուժը բերել էր ծրագրում ներառված ցուցանիշների և դրույթների առնչությամբ, ցավոք, իրականացել են, այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասաց նույն խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
«Կառավարության անցած մեկ տարվա ճանապարհը ցույց տվեց, որ լրջագույն մտահոգություններ կան: Առաջինը. մենք այդպես էլ չիմացանք՝ որքան նոր աշխատատեղեր են ստեղծվել, երկրորդ՝ աշխատողների որ մասն է դուրս եկել ստվերից:
Բացի այդ՝ մեզանում օտարերկրյա ներդրումները նվազել են: Հենց այս փուլում մեր երկրի դիմադրողականությունն ավելի բարձր կլիներ, եթե օտարերկրյա ներդրումներ, այնուամենայնիվ, լինեին:
Մենք օրական ունենք մոտ 40 միլիոն դոլարի կորուստ, բայց ներարկվել է 80 միլիարդ դրամ: Թե ոնց ենք այս տարբերությունը վերականգնելու, դա շատ բարդ խնդիր է», - նշեց պատգամավորը:

Prosperous Armenia faction voted against the government’s 5-year long program yet in February of the past year, faction deputy Mikayel Melkumyan said today, adding that all the concerns and arguments brought by their political force have become a reality.
“The past year’s path of the government showed the existence of serious concerns. First, we have not learnt whether new jobs have been created and secondly, which part of the employees came out of the shadow,” he said.
The deputy also stressed that the foreign investments have reduced.
“In this very phase the resistance of our country could have been higher if we had foreign investments,” he said, adding that Armenia records 40 million USD loss daily but 80 billion AMD only has been injected.