Վերջին երկու օրում Շիրակի մարզում կորոնավիրուսից առողջացման 32 դեպք է արձանագրվել
Վերջին երկու օրում Շիրակի մարզում կորոնավիրուսից առողջացման 32 դեպք է արձանագրվել, ընդհանուր առմամբ առողջացածների թիվը 58 է, տեղեկացնում է Շիրակի մարզպետարանը։
Նշվում է, որ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում մայիսի 13-ի դրությամբ կորոնավիրուսով 70 հիվանդ է բուժվում, նրանցից 58-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ 25 հիվանդներ բուժում են ստանում մայրաքաղաքում, հիվանդության հետևանքով արձանագրվել է մահվան 6 դեպք:
Հիվանդության անախտանիշ ընթաքով 58 պացիենտներ տեղափոխվել են Ծաղկաձորի հյուրանոցներ։ Շիրակի մարզում այս պահին մեկուսացման և ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 276 քաղաքացի։
Մարտի մեկից մինչ օրս մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 1356 նմուշառում, որից 33 նմուշառման հետազոտությունը կատարվել է Գյումրիում։

За последние два дня в Ширакской области вылечились от коронавируса 32 пациента
За последние два дня в Ширакской области вылечились от коронавируса 32 пациента, в целом число излечившихся составляет 58, сообщает губернатор Ширакской области.
Отмечается, что по состоянию на 13 мая, в инфекционной больнице Гюмри проходят лечение 70 больных с коронавирусом, из них 58 – жители Ширакской области. 25 больных были переведены в столичные медучреждения. Зарегистрировано 6 случаев смерти.
В гостиницы Цахкадзора доставлены 58 пациентов с симптоматикой заболевания. На данный момент в Ширакской области 276 граждан находятся в самоизоляции и изоляции.
С 1 марта по сей день в медицинских учреждениях области и областном центре Национального центра по контролю и профилактике заболеваний проведено тестирование 1356 образцов, из них 33 теста на коронавирус проведены в Гюмри.