Արցախում ոստիկանության կողմից հատուկ անցակետեր են տեղադրվել
Արցախի Հանրապետության ոստիկանության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ արտակարգ իրավիճակի ռեժիմով պայմանավորված, անձանց ազատ տեղաշարժի իրավունքների նկատմամբ կիրառվող սահմանափակումների ապահովման և տրանսպորտային միջոցների շարժը վերահսկելու նպատակով, ԱՀ ոստիկանության կողմից 2020 թվականի մայիսի 13-ից, ժամը 14:00-ից հետևյալ վայրերում տեղադրվել են հատուկ անցակետեր՝
Մարտակերտ-Վարդենիս միջպետական ճանապարհից Յանշաղ կոչվող տեղամաս տանող խաչմերուկում,
Քնարավան գյուղից Նոր Խարխափուտ տանող ճանապարհին,
Մարտակերտ-Վարդենիս միջպետական ճանապարհից Չափնի գյուղ տանող ճանապարհին,
Մարտակերտ-Վարդենիս միջպետական ճանապարհից Քնարավան գյուղ տանող ճանապարհների խաչմերուկում:
Մարտակերտ-Վարդենիս միջպետական ճանապարհով երթևեկող տրանսպորտային միջոցների Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջանի Չարեքտար, Նոր Էրքեջ, Դադիվանք, Եղեգնուտ, Նոր Խարխափուտ, Քնարավան և Հավսաթաղ համայնքներում կանգ առնելը բացառելու և արտակարգ իրավիճակի ռեժիմով պայմանավորված, անձանց ազատ տեղաշարժի իրավունքների նկատմամբ կիրառվող սահմանափակումների ապահովման նպատակով, ԱՀ ոստիկանության կողմից սահմանվել են վերակարգեր:

В Арцахе установлены специальные пропускные пункты
Полиция Республики Арцах с 14:00 13 мая установила специальные пропускные пункты для обеспечения ограничений права на свободное передвижение людей и контроля за передвижением транспортных средств из-за объявленного режима чрезвычайного положения.
Как сообщает полиция Арцаха, специальные пропускные пункты установлены:
на участке так называемого перекрестка «Яншах» межгосударственной трассы Мартакерт – Варденис,
на дороге, ведущей из села Кнараван к селу Нор Хархапут,
на участке межгосударственной трассы Мартакерт – Варденис, где дорога ответвляется к селу Чапни,
на участке межгосударственной трассы Мартакерт – Варденис, где дорога ответсвляется к селу Кнараван.
В целях исключения остановки транспортных средств в селах Шаумяновского района Чаректар, Нор Эркеч, Дадиванк, Ехегнут, Нор Хархапут, Кнараван и Авсатах, въезжающих в Республику Арцах по межгосударственной трассе Мартакерт – Варденис, и обеспечения ограничений на свободное передвижение людей из-за режима чрезвычайного положения полицией Арцаха установлены наряды.