Աշոտ Ղուլյանը հրաժարվել է պատգամավորական մանդատից
Նոր գումարման Ազգային ժողովում Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության մանդատները կստանան ԱԺ պատգամավորներ Գեղամ Ստեփանյանը և Դավիթ Մելքումյանը:
Կուսակցության ցուցակը գլխավորող ԱԺԿ ղեկավար, գործող ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրաժարվել է պատգամավորական մանդատից՝ ինքնաբացարկի դիմում ներկայացնելով ԿԸՀ, հայտնում է Ղուլյանի մամուլի խոսնակ Անուշ Ղավալյանը։
Նա հիշեցրել է, որ 7-րդ գումարման խորհրդարան չգալու իր որոշման մասին Ժողովրդավարական կուսակցության ղեկավարը բազմիցս նշել է նաև նախընտրական հանդիպումների ժամանակ:

Ашот Гулян отказался от депутатского мандата
В Национальном Собрании нового созыва мандаты Демократической партии Арцаха получат депутаты парламента Гегам Степанян и Давид Мелкумян.
Возглавляющий список Демократической партии Арцаха, действующий председатель Национального Собрания Ашот Гулян отказался от депутатского мандата, представив в ЦИК заявление о самоотводе, сообщает пресс-секретарь председателя парламента Арцаха Ануш Гавалян.
Она отметила, что руководитель Демократической партии неоднократно заявлял о своем решении не участвовать в работе парламента 7-го созыва и во время предвыборных встреч.