Գեմաֆին Գասպարյանը հրաժարական է ներկայացրել Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնից
15/05/2020 16:53
Գեմաֆին Գասպարյանը թողնում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնը, այս մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան էջում.
«Սեփական դիմումի համաձայն թողնում եմ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Հաշվետվությամբ հանդես չեմ գա. մեր թիմային աշխատանքն արտացոլված է ինչպես 2019 թվականի նախարարության հաշվետվությունում, այնպես էլ իր տեղն է գտնելու 2020, 2021 և 2022 թվականների հաշվետվություններում:
Կարծում եմ՝ այս ընթացքում ստեղծվել են բոլոր հիմքերը, ինչպես նաև կառուցակարգերն ու գործիքները ոլորտն ամբողջությամբ մարդակենտրոն և արդյունավետ դարձնելու համար, նաև ունեցել ենք շոշափելի ապացույցներ մեր ընտրած ուղղու իրավացիության:
Այս ամբողջ ընթացքում աշխատել եմ առավելագույնս նվիրված, առավելագույնս ազնիվ, առավելագույնս պատասխանատու և հնարավորինս արդյունավետ:
Շնորհակալ եմ բոլորին, ով վստահեց: Առողջ եղեք, ապագայի մասին կխոսեմ մոտ ապագայում», - գրել է Գասպարյանը:

Гемафин Гаспарян подал в отставку с поста первого заместителя министра труда и социальных вопросов
Гемафин Гаспарян покидает пост первого заместителя министра труда и социальных вопросов, об этом он сообщил на своей странице в
Facebook.
«Ухожу с должности первого заместителя министра труда и социальных вопросов по собственному желанию.
Не буду выступать с отчетом: наша командная работа отражена в отчетах министерства за 2019 год и будет представлена в отчетах за 2020, 2021 и 2022 годы.
Считаю, что за этот период созданы все основания, а также процедуры и инструменты, чтобы сделать сферу полностью человекоцентричной и эффективной, мы имели также ощутимые доказательства правильности выбранного нами пути.
За весь период работы я проявлял максимальную преданность, максимальную честность, максимальную ответственность и возможную эффективность.
Благодарен всем, кто доверял мне. Будьте здоровы, о будущем поговорю в ближайшем будущем», - написал Гаспарян.