Մետրոպոլիտենը երկուշաբթի օրվանից կաշխատի իր գրաֆիկի համաձայն
Երևանի մետրոպոլիտենում երթևեկությունը թույլատրվելու է բացառապես անհատական պաշտպանության միջոցներով՝ դիմակով և ձեռնոցներով, տեղեկացնում է Մետրոպոլիտենի մամուլի ծառայությունը։
Սպասասրահներում նշանակվելու են ուղեւորների նստեցման և իջեցման համար պատասխանատուներ, որոնք կազմակերպելու են ուղեւորների արագ, անվտանգ ու անխափան ուղևորափոխադրումը:
Մետրոպոլիտենի նախասրահներում եւ բոլոր վագոններում առկա են լինելու բավարար թվով ալկոհոլային հիմքով ձեռքերի ախտահանիչներ։
Հաշվի առնելով վերոնշյալը՝ տեղեկացնում ենք, որ «Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն» ՓԲԸ-ն վերաբացվելու է մայիսի 18-ին և աշխատելու է իր գրաֆիկի համաձայն՝ ժամը 07։00-ից մինչ 23։00-ն։

Ереванский метрополитен с 18 мая будет работать по обычному графику
Ереванский метрополитен имени Карена Демирчяна с 18-го мая возобновит работу и будет работать по обычному графику – с 07:00 утра до 23:00.
Проезд в метрополитене разрешается исключительно при наличии средств индивидуальной защиты – масок и перчаток, сообщает пресс-служба Ереванского метрополитена им. К.Демирчяна.
В залах ожидания будут назначены ответственные за посадку и выход пассажиров для организации быстрой, безопасной и бесперебойной перевозки пассажиров.
Во всех вагонах метрополитена и залах ожиданий установлено достаточное количество антисептиков на основе спирта.