Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայության պետի տեղակալին կալանավորել են
Բաքվի ռազմական դատարանը չորս ամսով կալանավորել է Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայության պետի տեղակալ, գեներալ Աֆղան Նագիևին, որն ավելի վաղ ձերբակալվել էր Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության (ՊԱԾ) կողմից իրականացված հատուկ գործողության արդյունքում:
Ավելի վաղ, Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը հաղորդել էր, որ Պետական անվտանգության ծառայության և գլխավոր դատախազության կողմից իրականացված համատեղ գործառնական և հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ճնշվել են պետական սահմանային ծառայության առափնյա պահպանության ծառայողների ապօրինի գործողությունները:
Որպես կասկածյալներ ձերբակալվել են գեներալ-լեյտենանտ Նագիևը, ՊԱԾ-ի բարձրաստիճան զինվորականներն ու քաղաքացիական անձինք: Ուրբաթ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հեռացրել էր Նագիևին պաշտոնից:

Источник сообщил об аресте замначальника Госпогранслужбы Азербайджана
Бакинский военный суд арестовал на четыре месяца замначальника Госпогранслужбы Азербайджана, генерала Афгана Нагиева, ранее задержанного в результате спецоперации Службы госбезопасности Азербайджана (СГБ), сообщил РИА Новости источник в суде.
Ранее в СГБ Азербайджана сообщили, что в результате совместных оперативно-следственных мероприятий, проведенных Службой государственной безопасности и генеральной прокуратурой, пресечены незаконные действия должностных лиц береговой охраны государственной пограничной службы. В качестве подозреваемых задержаны генерал-лейтенант Нагиев, военнослужащие высокого ранга ГПС и гражданские лица. В пятницу президент Азербайджана Ильхам Алиев освободил Нагиева от должности.
Против обвиняемых были выдвинуты обвинения по статьям 308 (злоупотребление должностными полномочиями), 311.3 (получение взятки в крупном размере) УК Азербайджана.