Կարող ենք ակնկալել ռազմավարական գործընկեր Ռուսաստանից, որ հիմա գազի գնի բարձրացման մասին խոսելու լավագույն ժամանակաշրջանը չէ. Նիկոլ Փաշինյան
16/05/2020 13:11
«Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը հայտ է ներկայացրել Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով: Հանձնաժողովն այն կքննարկի: Մեր քաղաքական խորհրդակցություններն այդ թեմայով շարունակվում են, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով գազի գնի թեմային:
«Այս պահին, ցավոք սրտի, որևէ կոնկրետ բան ասել չեմ կարող, բայց նաև պետք է արձանագրենք, որ էներգակիրների շուկաների փլուզման և նավթի գնի անկման պայմաններում մենք կարող ենք ակնկալել Հայաստանի ռազմավարական գործընկեր Ռուսաստանից, որ հիմա գազի գնի բարձրացման մասին խոսելու լավագույն ժամանակաշրջանը չէ՝ մանավանդ, հաշվի առնելով կորոնավիրուսը և դրա բերած խնդիրները», - ասաց նա:

Nikol Pashinyan: Armenia may expect from strategic partner Russia not to discuss raise of gas price now
16/05/2020 13:24
Gazprom Armenia has submitted petition to the Public Services Regulatory Commission which will discuss it.
“We continue political consultations over the gas issue,” Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at a press conference today, asked about gas issue.
“Unfortunately, as of the moment I cannot say any concrete thing, but we must register that in condition of collapse of the markets of energy bearers and in conditions of the decline of oil price we may expect from our strategic partner Russia not to discuss the raise of gas price now, taking into consideration the situation with coronavirus and the issues it caused,” he said.