Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները բողոքարկում են Աննա Դանիբեկյանի որոշումը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմն ստացել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշումը Ռ․ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը փոխելու միջնորդությունները մերժելու վերաբերյալ։ Որոշումը բաղկացած է 92 էջից։
Պաշտպանական կողմը համաձայն չէ որոշման հիմքերի հետ և ներկայումս վերաքննիչ բողոքներ է պատրաստում, որոնք առաջիկայում սահմանված կարգով կներկայացվեն վերաքննիչ քրեական դատարան։
Հիշեցնենք՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, մայիսի 13-ին մերժեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ միջնորդությունը: Որպես անձնական երաշխավոր դատարան էին ներկայացել ՀՀ նախկին վարչապետներ Վազգեն Մանուկյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կարեն Կարապետյանը և Արցախի նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը։

Адвокаты Роберта Кочаряна обжалуют решение Анны Данибекян
Команда адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна получила решение суда общей юрисдикции Еревана об отклонении ходатайств об изменении меры пресечения в отношении Р.Кочаряна. Решение состоит из 92 страниц.
Сторона защиты не согласна с основаниями решения и в настоящее время готовит апелляционные жалобы, которые вскоре будут представлены в установленном порядке в Апелляционный уголовный суд.
Напомним, суд общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян 13 мая отклонил ходатайство об изменении меры пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна. В качестве личных гарантов в суд явились бывшие премьер-министры Армении Вазген Манукян, Хосров Арутюнян, Карен Карапетян и бывший премьер-министр Арцаха Анушаван Даниелян.