Կորոնավիրուսով վարակված Դմիտրի Պեսկովը խոսել է իր առողջական վիճակի մասին
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը շարունակում է բուժումը կորոնավիրուսով վարակվելուց հետո: Այս մասին նա հայտնել է ТАСС-ին:
«Դեռ բուժվում եմ», - ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչպես է իրեն զգում և արդյոք պլանավորում է դուրս գրվել հիվանդանոցից:
Կրեմլի ներկայացուցիչը շնորհակալություն է հայտնել իր առողջության մասին անհանգստանալու համար:
Ռուսաստանում պանդեմիայի տարածումից ի վեր, Պեսկովից բացի, կորոնավիրուսով վարակվել են նաև ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, շինարարության նախարար Վլադիմիր Յակուշևը, մշակույթի նախարար Օլգա Լյուբիմովան, գիտության և բարձրագույն կրթության նախարար Վալերի Ֆալկովը:

Дмитрий Песков рассказал о своем состоянии
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков продолжает лечение после заражения коронавирусной инфекцией. Об этом он сообщил ТАСС.
"Пока лечусь", - сказал Песков, отвечая на вопрос о своем самочувствии и планах выписаться из больницы. Представитель Кремля также поблагодарил за заботу о его здоровье.
С начала распространения пандемии в России коронавирусом помимо Пескова заразились, в частности, премьер-министр Михаил Мишустин, глава Минстроя Владимир Якушев, глава Минкультуры Ольга Любимова и министр науки и высшего образования Валерий Фальков.