Հայաստանից մաքսանենգ ծխախոտի մեկ այլ խոշոր բեռ է կալանավորվել Վորոնեժում
Վորոնեժ քաղաքի օդանավակայանում կալանավորվել է Հայաստանից մաքսանենգ ծխախոտի մեկ այլ բեռ: Ըստ հաստատված տվյալների՝ բեռը կալանավորվել է տրանսպորտային ոստիկանության կողմից, որն ուղարկվել է փորձաքննության:
EADaily-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Վորոնեժի օդանավակայանի հարևանությամբ մի քանի տասնյակ տոննա կշռող մաքսանենգ ծխախոտի խմբաքանակին սպասելիս է եղել երեք ծանրաքարշ բեռնատար: Դրանք, ենթադրաբար, բեռը պետք է առաքեին Ստավրոպոլ:
Ըստ որոշ տեղեկությունների, ապօրինի բեռը Հայաստանից ժամանել է մայիսի 9-ին:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ապրիլի 25-ին ՌԴ ԱԴԾ աշխատակիցները՝ մաքսային ծառայության հետ միասին, Կրասնոդարի օդանավակայանում կալանավորել են մաքսանենգ ծխախոտի 40 տոննա ընդհանուր քաշով խմբաքանակ: Ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 2700 տուփ տարբեր ապրանքանիշների ծխախոտ՝ հայկական ակցիզով: Ըստ սահմանապահների՝ այն Հայաստանից Աֆղանստան էր ուղևորվում ՝ Կրասնոդարում և Դուշանբեում կանգառներով։

В Воронеж прибыл еще один крупный груз контрабандных сигарет из Армении
В аэропорту города Воронежа задержан очередной груз контрабандных сигарет из Армении. Согласно подтвержденным данным, груз задержан транспортной полицией, которая направила его на экспертизу.
По данным источников EADaily, в районе аэропорта Воронежа выхода контрабандного груза сигарет весом несколько десятков тонн ожидали три большегрузные фуры, которые в дальнейшем должны были доставить сигареты в Ставрополь.
По некоторым данным, незаконный груз прибыл из Армении 9 мая.
Стоит напомнить, что ранее, 25 апреля, сотрудники ФСБ России совместно с таможенной службой задержали в аэропорту города Краснодара крупную партию сигарет из Армении. Сигареты перевозил самолет МЧС, вылетевший из Еревана и, судя по документам, следовавший в Афганистан.