Վրաստանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներն այսուհետև կարող են անխոչընդոտ մեկնել Հայաստան Սադախլոյի անցակետով
Այսօրվանից չեղարկվել է Մառնեուլիի շրջանում արդեն երկու ամիս գործող խիստ կարանտինային ռեժիմը և հանվել է մուտքի ու ելքի արգելքը, հայտնում են Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից։
Վրաստանում գտնվող և Հայաստան մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիներն այսուհետև կարող են անխոչընդոտ մեկնել Հայաստան՝ Սադախլոյի անցակետով, 10։00-18։00 ընկած ժամանակահատվածում։
Դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ դեռևս արգելված է Վրաստանի տարածք օտարերկրացիների (այդ թվում՝ ՀՀ քաղաքացիների) մուտքը, և սույն որոշման մեջ ցանկացած փոփոխության դեպքում դեսպանությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ։

Находящиеся в Грузии граждане Армении могут вернуться на родину через КПП «Садахло»
С сегодняшнего дня в Марнеульском районе отменён введенный почти два месяца назад строгий карантин, сняты ограничения на въезд и выезд, сообщает посольство Армении в Грузии.
Находящиеся в Грузии и желающие вернуться на родину граждане Армении впредь могут беспрепятственно въехать в республику через  КПП «Садахло», в период с 10:00 до 18:00.
Посольство сообщает также, что въезд на территорию Грузия пока закрыт для иностранцев (в том числе и для граждан Армении) и в случае каких-то изменений в этом решении посольство выступит с соответствующим заявлением.