ԱՀԿ-ն հավանություն է տվել բանաձևին, որը կոչ է անում դասեր քաղել COVID-19 համաճարակից
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) կառավարման մարմինը՝ Առողջապահության համաշխարհային ասամբլեան, հաստատել է բանաձև, որը կոչ է անում համակարգված վերլուծություն կատարել, թե ինչպես է միջազգային հանրությունն արձագանքել COVID-19 կորոնավիրուսային համաճարակին, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
Բանաձևը կոչ է անում հնարավորինս արագ սկսել փուլային գործընթաց կորոնավիրուսային համաճարակի անաչառ, անկախ և համապարփակ գնահատման համար:
Դրանում նաև ասվում է, որ անհրաժեշտ է դասեր քաղել COVID-19-ի դեմ միջազգային ջանքերից, որոնք իրականացվել են ԱՀԿ-ի հետ համաձայնեցված:

В ВОЗ одобрили резолюцию с призывом извлечь уроки из пандемии COVID-19
Всемирная ассамблея здравоохранения, руководящий орган Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), одобрила резолюцию, призывающую к системному анализу того, как международное сообщество отреагировало на пандемию коронавирусной инфекции COVID-19.
Об этом сообщает Интерфакс.
В резолюции содержится призыв в кратчайшие сроки начать поэтапный процесс беспристрастной, независимой и всеобъемлющей оценки реагирования на пандемию коронавирусной инфекции.
Также там говорится о необходимости извлечь уроки, полученные в рамках международных усилий против COVID-19, осуществлявшихся в координации с ВОЗ.