Սև ձեռնոցների գինը դեղատներում 100 դրամ է. երևի գույնն էլիտար է համարվում. Նաիրա Զոհրաբյան
Առավոտյան ԱԺ եկել եմ Կենտրոնի մի քանի դեղատներում շրջայց կատարելով: Բժշկական դիմակների գները սկսվում են 220 դրամից՝ հասնելով մինչև 260 դրամի, իսկ ահա սև ձեռնոցները 100 դրամ են: Երևի գույնն էլիտար է համարվում, ԱԺ նիստի ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ՝ հավելելով, որ մյուս գույնի ձեռնոցների գները տատանվում են 60-80 դրամի սահմաններում:
«Հարգելի կառավարություն, ամբողջ պատասխանատվությունը մի գցեք քաղաքացու վրա: Գոնե սոցիալապես անապահով խավին ապահովեք դիմակներով: Պատկերացնո՞ւմ եք, որ մեկանգամյա դիմակը մարդիկ լվանան. դրանք հարյուր անգամ ավելի վտանգավոր կդառնան: Դեղատներում ինչո՞ւ են այսօր նման գերշահույթներ ստանում», - հարց ուղղեց պատգամավորը:

Черные перчатки стоят в аптеках 100 драмов, наверное, этот цвет считается элитным – Наира Зограбян
«До того как прийти в парламент я обошла несколько аптек в центре города. Цена медицинских масок начинается от 220 драмов и достигает до 260 драмов, а вот черные перчатки стоят 100 драмов. Наверное, этот цвет считается элитным», - заявила сегодня на заседании парламента депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
Она отметила, что цены на перчатки другого цвета колеблются в пределах 60-80 драмов.
«Уважаемое правительство, не возлагайте всю ответственность на граждан. Обеспечьте масками хотя бы социально-необеспеченные слои. Вы представляете, что если люди начнут стирать одноразовые маски, они станут в сто раз опаснее. Почему сегодня в аптеках получают такую сверхприбыль», - спросила Наира Зограбян.