ՄԻՊ արագ արձագանքման խմբերը մեկնել են ոստիկանության բաժիններ՝ պարզելու «Ադեկվադ»-ի անդամներին բերման ենթարկելու հիմքերը
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմ արված մի քանի ահազանգերի հիման վրա, Պաշտպանի հանձնարարությամբ, արագ արձագանքման խմբեր են մեկնել ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնական բաժին և Կենտրոնականի բաժնի Մարաշի բաժանմունք։
Տեղի կունենան առանձնազրույցներ բերման ենթարկված քաղաքացիների հետ և կուսումնասիրվեն նրանց բերման ենթարկելու հիմքերը, իրավունքների ապահովման վիճակը։
Հիշեցնենք, այսօր «Ադեկվադ» միաբանության անդամներից մոտավորապես 20 հոգի բերման է ենթարկվել ոստիկանության աշխատակիցների կողմից, լրագրողների հետ զրույցում ասաց միաբանության ներկայացուցիչ Լիլիթ Թումանյանը։

Группы быстрого реагирования омбудсмена направились в отделения полиции для выяснения оснований привода членов «Адеквад»
На основании нескольких поступивших в аппарат омбудсмена сообщений, по поручению омбудсмена Армении, группы быстрого реагирования направились в Центральный отдел полиции и Марашское отделение.
Состоятся отдельные беседы с подвергнутыми приводу гражданами и будут изучены основания их привода, а также ситуация с обеспечением прав.
Напомним, сотрудники полиции сегодня подвергли приводу порядка 20 членов оппозиционного общественного движения «Адеквад», сообщила в беседе с журналистами представитель «Адеквад» Лилит Туманян.
«Официальное объяснение в том, что они не подчинились решению коменданта, но я знаю, что члены движения соблюдали социальную дистанцию. Не было допущено никакого нарушения, наоборот, полицейских здесь было намного больше», - заявила Лилит Туманян.