«Հրապարակ». ԱԺ պատգամավորները դժվարանում են որոշումներ կայացնել և խորհրդատուներ են ուզում ունենալ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Իմ քայլի» պատգամավորները փոփոխություններ են առաջարկում «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքում, որ ԱԺ հանձնաժողովների նախագահները խորհրդականներ ունենան։ Այժմ հանձնաժողովներն ունեն 1 համակարգող փորձագետ, 2 փորձագետ (մասնագետ) և 1 գործավար (օգնական): Օգնականն աշխատանքի է ընդունվում հանձնաժողովի նախագահի համաձայնությամբ, իսկ փորձագետները քաղծառայողներ են:
Հետաքրքիր է հիմնավորումը․ «Խորհրդականի պաշտոնը… ուղղված է լինելու քաղաքական որոշումների կայացման արդյունավետության բարձրացմանը»:
Այսինքն, թիվ 1 քաղաքական մարմնի ներկայացուցիչները դժվարանում են որոշումներ կայացնել և հարկատուներիս հաշվին խորհրդատուներ են ուզում ունենալ։ Խորհրդականի աշխատավարձը սահմանվում է 6 գործակցով, ինչը նշանակում է, որ նա կստանա 250 հազար մաքուր աշխատավարձ՝ գումարած պարգևատրում»:

«Грапарак»: Депутаты парламента затрудняются принимать решения и хотят взять себе советников
Газета «Грапарак» пишет, что депутаты от правящего блока «Мой шаг» предлагают внести изменения в закон «Регламент Национального Собрания», чтобы председатели парламентских комиссий могли иметь советников. Сейчас в комиссиях есть 1 координирующий эксперт, 2 эксперта (специалиста) и 1 делопроизводитель (помощник). Помощник принимается на работу только с согласия председателя комиссии, а эксперты – госслужащие.
Интересно представленное обоснование: «Должность советника ․․․ будет направлена на повышение эффективности принятия политических решений».
То есть представители политического органа номер один затрудняются принимать решения и хотят взять себе советников за счет налогоплательщиков. Зарплата советника устанавливается по 6 коэффициентам, а это значит, что он будет получать «чистую» зарплату в размере 250 тыс. драмов – плюс премии.