Ռեստորանային ոլորտի աշխատակիցներին բերման ենթարկելու հիմքով ՄԻՊ արագ արձագանքման խումբ է մեկնել ոստիկանության Էրեբունիի բաժին (Տեսանյութ)
20/05/2020 13:45
Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ արագ արձագանքման խումբ է մեկնել ՀՀ ոստիկանության Էրեբունիի բաժին՝ կապված կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա իրականացնող ռեստորանային ոլորտի աշխատակիցներին բերման ենթարկելու հետ։
Տեղի կունենան առանձնազրույցներ բերման ենթարկված քաղաքացիների հետ և կուսումնասիրվեն նրանց բերման ենթարկելու հիմքերը, իրավունքների ապահովման վիճակը։
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ ռեստորանային ոլորտի աշխատակիցները կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա են անում։ Մինչ պարետատունը ընդունել էր նրացից երեքին, որպեսզի լսեր պահանջները, ոստիկանությունը դրսում սպասողներին բերման ենթարկեց։
«Մեր պահանջները չի կատարվում, սոցիալական հեռավորություն չեն պահում։ Ոստիկանը հինգ հարյուր անգամ չի ասելու», - ասել էր ոստիկանության աշխատողը։

![Группа быстрого реагирования омбудсмена направились в отделения полиции Эребуни в связи с задержанием работников сферы ресторанного бизнеса](https://www.aysor.am/news_images/567/1698277_2/f5ec507f5aa781_5ec507f5aa7c1.thumb.jpg)
20/05/2020 14:35
Группа быстрого реагирования омбудсмена направились в отделения полиции Эребуни в связи с задержанием работников сферы ресторанного бизнеса
По поручению омбудсмена Армении, группа быстрого реагирования направилась в отделение полиции Эребуни в связи с задержанием работников сферы ресторанного бизнеса, проводящих акцию протеста перед зданием правительства.
Состоятся отдельные беседы с подвергнутыми приводу гражданами и будут изучены основания их привода, а также ситуация с обеспечением прав.
Как сообщалось ранее, работники сферы ресторанного бизнеса организовали сегодня акцию протеста перед зданием правительства, требуя, чтобы комендатура разрешила им возобновить работу.
Пока трех участников акции принимали в комендатуре, чтобы выслушать их требования, полиция на улице подвергала приводу остальных.
«Наши требования не выполняются, социальная дистанция не соблюдается. Полиция не собирается пятьсот раз говорить об этом», - сказал сотрудник полиции.
К зданию правительства приехали также депутаты парламента от фракции «Светлая Армения» Ани Самсонян и Геворк Горгисян.