ԱՄՆ-ում սրճարանի այցելուն կրակել է խոհարարի վրա՝ ի պատասխան դիմակ կրելու խնդրանքի
Ամերիկյան Ավրորա քաղաքում (Կոլորադո) հայտնի ռեստորաններից մեկում այցելուն կրակել է խոհարարի վրա՝  պատասխան դիմակ հագնելու խնդրանքի: Այս մասին հաղորդում է KDVR-ն՝ հղում անելով ոստիկանությանը:
Դեպքը տեղի է ունեցել անցած շաբաթ Waffle House ցանցի սրճարանում, բայց դրա մասին հայտնի է դարձել միայն հիմա:
Ըստ ոստիկանության, 27-ամյա Կալվին Ուոթսոնը հաստատություն է եկել մայիսի 14-ի գիշերը: Մատուցողուհին ասել է, որ իրեն չեն սպասարկելու, քանի դեռ դիմակ չի կրում: Միևնույն ժամանակ, սրճարանն աշխատում էր միայն առաքմամբ:
Տղամարդը լքել է հաստատությունը, այնուհետև դիմակով վերադարձել, բայց չի հագել այն: Ի պատասխան՝ նա կրկին լսել է դիմակ հագնելու խնդրանք:
Այնուհետև Ուոթսոնը վաճառասեղանին ատրճանակ է դրել և սկսել սպառնալ խոհարարին: Այդ ժամանակ ոչինչ  տեղի չի ունեցել, բայց տղամարդը հաջորդ գիշեր կրկին այցելել է սրճարան: Նա հարվածել է խոհարարին դեմքին, երբ վերջինս փորձել է փախչել, զայրացած հաճախորդը կրակել է նրա վրա և հարվածել նրա պարանոցին:

В США посетитель кафе выстрелил в повара в ответ на просьбы надеть маску
В американском городе Аврора (штат Колорадо) посетитель выстрелил в повара одного из местных ресторанов в ответ на неоднократные просьбы надеть маску. Об этом сообщает телеканал KDVR со ссылкой на полицию.
Инцидент произошел в кафе сети Waffle House на прошлой неделе, однако известно о нем стало только сейчас.
По данным полиции, 27-летний Келвин Уотсон пришел в заведение без маски ночью 14 мая. Официантка сказала, что не обслужит его, пока тот не наденет маску. При этом кафе работало только на вынос.
Мужчина вышел из заведения и после вернулся с маской, но не надел ее. В ответ он вновь услышал просьбу надеть маску.
Тогда Уотсон положил на прилавок пистолет и начал угрожать повару, что «вышибет его мозги». Тогда ничего не произошло, но мужчина вновь посетил кафе следующей ночью. Он ударил повара по лицу, когда тот попытался убежать, разъяренный клиент выстрелил в него и попал в живот.