Կորոնավիրուսով վարակվածներից 135-ի վիճակը ծանր է, 63-ինը՝ ծայրահեղ ծանր, 15 հոգու թոքերի շնչառական ապարատ է միացված. Նախարար
21/05/2020 12:07
Մեկ օրվա ընթացքում հաջողվել է կորոնավիրուսի 1751 թեստ կատարել, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Մեկ ամիս առաջ, երբ պլանավորել էինք բարձրացնել օրական թեսատվորումների թիվը, այդ նշաձողը օրական 1000 էր, բայց այս պահին հասել ենք 1751 թեստավորման։ Ընդհանուր հետազոտության թիվը 45 822 է», - ասաց նախարարը։
Նա նկատեց, որ այս պահին վարակվածներից 135-ը գտնվում է ծանր վիճակում, 63-ը՝ ծայրահեղ ծանր, իսկ թոքերի շնչառական ապարատ միացված է 15 քաղաքացու։
Նշենք, որ Հայաստանում այս պահի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 5606 դեպք, մահացել է 70 մարդ, փաստացի բուժվում է 2928 մարդ:

Арсен Торосян: 135 инфицированных коронавирусом находятся в тяжелом состоянии, 63 – в крайне тяжелом состоянии, 15 человек подключены к аппаратам ИВЛ
21/05/2020 12:57
В течение одного дня проведено 1751 тестов на коронавирус, заявил сегодня в беседе с журналистами министр здравоохранения Арсен Торосян.
«Месяц назад, когда мы планировали увеличить количество проводимых тестов, этот показатель составлял 1000 тестов, но сейчас мы проводим 1751 тестирования. Общее число проведенных исследований – 45 822», - сказал министр.
Он отметил, что 135 инфицированных коронавирусом находятся в тяжелом состоянии, 63 человека – в крайне тяжелом состоянии, к аппаратам искусственной вентиляции легких подключены 15 человек.
Отметим, что число случаев заражения коронавирусом в Армении 21 мая увеличилось на 335, достигнув 5606. Число смертей увеличилось на 3, составив – 97, число выздоровевших увеличилось на 162, составив 2581.