ԱՄՆ-ում մեկ օրում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի ավելի քան 23 հազար նոր դեպք
ԱՄՆ-ում մեկ օրում հայտնաբերվել է COVID-19-ի ավելի քան 23 հազար նոր դեպք, մահացել է ավելի քան 1,5 հազար մարդ, հայտնում է Ջոնս Հոփկինսի համալսարանը:
Ըստ աղբյուրի՝ անցած օրվա ընթացքում գրանցվել է COVID-19 վարակի 23 285 նոր դեպք, մեկ օր առաջ դեպքերի թիվն աճել էր 20 260-ով:
Անցած 24 ժամվա ընթացքում 1518 մարդ է դարձել կորոնավիրուսի զոհ, նախորդ օրը գրանցվել էր 1574 մահվան դեպք:
Համալսարանի տվյալներով՝ Միացյալ Նահանգներում համաճարակի սկսվելուց ի վեր ընդհանուր առմամբ 1 551 853 մարդ է վարակվել կորոնավիրուսով: Մահացել է 93 439 քաղաքացի: Ապաքինվածների թիվը հասել է 294 հազարի:

В США за сутки выявили свыше 23 тысяч случаев COVID-19
Более 23 тысяч случаев заражения коронавирусом нового типа зафиксировали за сутки в США, скончались более 1,5 тысяч человек, сообщает университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.
По его данным, за последние сутки было зарегистрировано 23 285 новых случаев заражения COVID-19, днем ранее число случаев увеличилось на 20 260.
Жертвами коронавируса за последние 24 часа стали 1518 человек, накануне сообщалось о 1574 летальных исходах.
По информации университета, всего с начала эпидемии в США коронавирусом заразились 1 551 853 человека, 93 439 человек скончались. Количество выздоровевших после заражения превысило 294 тысячи.