Հումանիտար աղետից խուսափելու համար անհրաժեշտ է նոր՝ հակաճգնաժամային կառավարություն. Արթուր Վանեցյան
Հայաստանում վարակի տարածման ահագնացող տեմպը, տնտեսական և սոցիալական լարվածության էական աճը լուրջ սպառնալիք են մեր երկրի համար, Twitter- իր միկրոբլոգում գրել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Հումանիտար աղետից խուսափելու համար անհրաժեշտ է նոր՝ հակաճգնաժամային կառավարություն, որը համախմբելով բոլոր կարող ուժերը, դուրս կբերի երկիրը այս ծանր իրավիճակից», - նշել է նա։
Հիշեցնենք՝ այսօր կառավարության նիստին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված մեր գործերը լավ չեն։ «Երեկ արձանագրվել է 335 նոր դեպք, արձանագրվել է 70 մահ», - ասաց վարչապետը։

New anti-crisis government necessary to avoid humanitarian disaster in Armenia: Arthur Vanetsyan
The surging tempo of spread of coronavirus in Armenia and the essential growth of social tension is a serious threat for our country, former director of the National Security Service Arthur Vanetsyan wrote on his Twitter micro blog.
“To avoid humanitarian disaster we need new anti-crisis government which will consolidate all the capable forces and bring the country out of the existing grave situation,” he noted.
At the cabinet sitting today, Prime Minister Nikol Pashinyan stated that the situation with coronavirus in Armenia is not good with 335 new cases having been recorded during past one day.