ՀՀ պաշտպանության նախարարն անակնկալ ստուգայցով եղել է զինված ուժերի զորամասերից մեկում
Մայիսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է զինված ուժերի զրահատանկային զորամասերից մեկում:
Դավիթ Տոնոյանը հետևել է մարտական պատրաստության պլանով նախատեսված միջոցառումների իրականացմանը և զորամասում ընթացող սեզոնային սպասարկման աշխատանքներին:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցել են անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, առաջադրված խնդիրների կատարման, ինչպես նաև ճամբարային հավաքի շրջանակում նախորդ օրն անցկացված մարտական հրաձգությամբ զորավարժության արդյունքների մասին:
Անակնկալ ստուգայցի շրջանակում Դավիթ Տոնոյանի հրամանով զորամասում հայտարարվել է ուսումնական տագնապ, ստուգվել է զրահատեխնիկայի և զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանն ու մարտական տարբեր խնդիրների կատարման պատրաստականությունը:

Министр обороны Армении побывал с неожиданным визитом в одной из воинских частей
Министр обороны Армении Давид Тоноян 22 мая с неожиданным визитом посетил одну из бронетанковых воинских частей ВС, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Давид Тоноян проследил за осуществлением мероприятий, предусмотренных планом боевой подготовки, и сезонным обслуживанием в воинской части.
Командиры соединения и части доложили главе оборонного ведомства об уровне физической, боевой и морально-психологической подготовки личного состава, выполнении поставленных задач, а также о результатах учений с боевой стрельбой, проведенных накануне в рамках лагерных сборов.
Приказом Давида Тонояна в воинской части была объявлена учебная тревога, проверена степень боевой подготовки военнослужащих и военной техники и готовность к выполнению различных боевых задач.