Արցախում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսի հիվանդացության 34 դեպք
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նոր կորոնավիրուսի(COVID-19) վարակը հաստատվել է ևս մեկ քաղաքացու մոտ, տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
Վարակակիրը Շահումյանի շրջանից է՝ հաստատված դեպքի շփման շրջանակից, ապրում էր միայնակ և մինչ հիվանդության հաստատումը ինքնամեկուսացված էր:
Այսպիսով, Արցախում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսի հիվանդացության 34 դեպք:
Ի ուրախություն բոլորի, հիվանդությունը հաղթահարել են ևս 3 քաղաքացի: Առողջացման դեպքերն արդեն 13-են, մահացություն չի գրանցվել:
Տեղեկացնենք նաև, որ շարունակվում է 72 քաղաքացու մեկուսացումը, թեստավորման նպատակով Հայաստանի Հանրապետություն է ուղարկվել 725 փորձանմուշ:

В Арцахе число зараженных коронавирусом достигло 34
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что коронавирусная инфекция (COVID-19) подтверждена еще у одного гражданина.
Как передает информационный штаб Арцаха, инфицированный – житель Шаумяновского района, из круга контактировавших с подтвержденным случаем заражения коронавирусом лиц, живет один и до выявления болезни находился в самоизоляции.
Таким образом, в Арцахе зарегистрировано 34 случаев заражения коронавирусом. Еще трое граждан вылечились от болезни. Число выздоровевших пациентов составляет 13, случаев смерти не зарегистрировано.
Сообщается также, что 72 гражданина находятся в изоляции, 715 образцов отправлены в Армению для лабораторного исследования.