Դանակով զինված տղամարդը Հյուսիսային Կարոլինայում եկեղեցի է ներխուժել
Ոստիկանները ձերբակալել են դանակով զինված տղամարդուն, որը Հյուսիսային Կարոլինա նահանգում Վեկսխո քաղաքում ընդհատել է բապտիստական եկեղեցու ժամերգությունը: Ինչպես հայտնում է «Associated Press»-ը՝ միջադեպի հետևանքով տուժել է ոստիկանության երկու աշխատակից:
Հաղորդվում է, որ տղամարդը, որը եկեղեցի է եկել դանակով և վիրավորանքներ բղավել ծխականների ու հոգեւորականների հասցեին, կառույցից ոչ հեռու է բնակվում: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նա դժգոհ էր աղմուկից, որը ժամերգության ժամանակ ստեղծում էին հավաքվածները, որն անցկացվում էր բացօթյա՝ կորոնավիրուսի համավարակի ժամանակ ժողովրդի կուտակումից խուսափելու համար:
Միջադեպի վայր ժամանած ոստիկանները տղամարդուն ձերբակալելիս բախվել են նրա կողմից դիմադրության, նրանցից երկուսը բուժօգնության կարիք ունեն: Իրավապահ մարմինների աշխատակիցները չարագործին կալանավորելու համար ստիպված էին կրակ բացել տազերից:
Տղամարդը տեղափոխվել է Շառլոտ քաղաքի հիվանդանոց: Նրան մեղադրանք է ներկայացվել՝ ոստիկանության աշխատակիցների վրա հարձակվելու համար:

Вооруженный ножом мужчина ворвался в церковь в Северной Каролине
Полицейские задержали мужчину с ножом, прервавшего службу в баптистской церкви в городе Вэксхо (штат Северная Каролина). Как сообщило агентство Associated Press, в результате инцидента пострадали двое сотрудников полиции.
По его данным, мужчина, пришедший в церковь с ножом и начавший выкрикивать оскорбления в адрес прихожан и священнослужителей, проживал неподалеку от сооружения. Согласно предварительным сведениям, он был недоволен шумом, который создавали собравшиеся на богослужении, которое проходило на открытом воздухе во избежание скопления народа во время пандемии коронавируса.
Прибывшие на место инцидента полицейские при задержании столкнулись с сопротивлением со стороны мужчины, двоим из них потребовалась медицинская помощь. В итоге сотрудники правоохранительных органов были вынуждены открыть огонь из тазера, чтобы арестовать злоумышленника.
Мужчина был доставлен в больницу города Шарлотт. Ему предъявлены обвинения в нападении на сотрудников полиции.