Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 25-ի ժամը 09:00-ից ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Արագածոտնի մարզի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ արտակարգ դրությամբ պայմանավորված, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն բեռնատար տրանսպորտային միջոցների համար։
ՀՀ ԱԳՆ ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։ Արգելքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին։

Решение о запрете на въезд иностранных граждан в Грузию остается в силе
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сообщает, что 25 мая, по состоянию на 09:00, автодороги на территории республики в основном проходимы.
Дороги, ведущих к крепости к озеру Кари в Арагацотнской области Армении местами сохраняется гололед.
Согласно данным, полученным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ, автодорога Степанцминда – Ларс открыта только для грузовых автомобилей.
Согласно предоставленной МИД Армении информации, решение о запрете на въезд иностранных граждан в Грузию остается в силе. Запрет не касается грузоперевозок.