ՊԲ ստորաբաժանումները հետևում են հակառակորդի բոլոր գործողություններին. Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Ջալալ Հարությունյանին
25/05/2020 13:52
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 25-ին ընդունել է Պաշտպանության բանակի հրամանատար, պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Ջալալ Հարությունյանին:
Պաշտպանության բանակի հրամանատարը նախագահին զեկուցել է առաջնագծում տիրող օպերատիվ իրավիճակի, հակառակորդի կողմից անցկացվող զորավարժությունների, դրանց բնույթի և տեղաշարժերի մասին՝ հավաստիացնելով, որ Պաշտպանության բանակի համապատասխան ստորաբաժանումներն ուշադիր հետևում են հակառակորդի բոլոր գործողություններին:
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ Հանրապետության իշխանությունները՝ զինված ուժերի հրամանատարական կազմի հետ միասին, կատարելու են առավելագույնը երկրի պաշտպանունակության հետևողական բարձրացման և զինծառայողների սոցիալ-տնտեսական հիմնախնդիրների առաջնահերթ լուծման ուղղությամբ:
Նախագահը մասնավորապես ընդգծել է, որ առաջիկայում շոշափելի քայլեր կձեռնարկվեն ՊԲ հերթացուցակում գտնվողներին նախատեսված ժամկետից շուտ բնակարաններով ապահովելու նպատակով:

Подразделения Армии обороны внимательно следят за всеми действиями противника – Араик Арутюнян принял Джалала Арутюняна
25/05/2020 16:39
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 25 мая принял командующего Армии обороны, исполняющего обязанности министра обороны Джалала Арутюняна, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Командующий Армии обороны доложил президенту об оперативной ситуации на границе, военных учениях противника, их характере и передвижениях, заверив, что соответствующие подразделения Армии обороны внимательно следят за всеми действиями противника.
Президент Арутюнян отметил, что власти республики совместно с командным составом Вооруженных сил сделают все возможное для последовательного повышения обороноспособности страны и улучшения социально-экономического положения военнослужащих.
Президент подчеркнул, что вскоре будут приняты значительные меры с целью досрочного обеспечения жильем военнослужащих, находящихся на квартирном учете в Армии обороны.