Դիմակ չկրելու համար Գևորգ Պետրոսյանին նախազգուշացում հայտարարվեց
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը նախազգուշացում հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանի նկատմամբ ԱԺ նիստերի դահլիճում դիմակ չկրելու համար։
ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարրուքյանն արձագանքեց նկատողությանն՝ ասելով, որ ընդդիմադիր պատգամավորին հայտարարված նախազգուշացումը չի տեղավորվում ԱԺ կանոնակարգ օրենքի նորմերի մեջ։
«Երկակի ստանդարտների փորձը ինչի՞ց է գալիս, երբ բռունցքով հարձակվում են պատգամավորի վրա, ոչ մեկին մի օրով կամ յոթ օրով նախազգուշացում չեք հայտարարել չէ՞, որից հետո վարչապետը ելույթ է ունեցել, արդարացրել է բռնությունը, Դուք ծափահարել եք։ ԱԺ նախագահը ինչ-որ վիճակներում պիտի գոնե ցույց տա, որ ինքն անաչառ է», - ասաց Մարուքյանը։
Նա ընդգծեց, որ թեև դիմակ կրելը ճիշտ է, բայց միևնույն ժամանակ կոչ արեց չընկնել ծայրահեղությունների մեջ։

Геворку Петросяну объявлено предупреждение за неношение маски
Спикер парламента Арарат Мирзоян сегодня объявил предупреждение депутату фракции «Процветающая Армения» Геворку Петросяну за присутствие в зале заседаний без защитной маски.
Руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян отреагировал на предупреждение, заявив, что объявление публичного предупреждения оппозиционным депутатам не укладывается в нормы закона «Регламент Национального Собрания».
«Откуда идет эта попытка двойных стандартов? Когда с кулаками нападаю на депутата, то предупреждение никому не объявляется, после этого премьер-министр выступает и оправдывает насилие, а Вы аплодируете. Спикер парламента хоть в каких-то ситуациях должен демонстрировать свою объективность», - сказал Эдмон Марукян.
Он подчеркнул, что несмотря на то, что ношение масок обязательно и правильно, тем не менее, призывает не бросаться в крайности.