Լավրով. Հայաստանի հետ ռազմական փոխգործակցությունը շատ սերտ է
Հայաստանի հետ հարաբերությունները մենք գնահատում ենք որպես դաշնակցային, տեսակոնֆերանսի ձևաչփով ՀԱՊԿ Արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը:
«Եվ սա վերաբերում է հարաբերություններին ՀԱՊԿ շրջանակներում և մեր երկկողմ հարաբերություններին: Ռազմական համագործակցությունը շատ, շատ սերտ է», - ասել է Լավրովը:
«Դուք գիտեք, որ Հայաստանում կա ռուսական ռազմաբազա, որն աջակցում է տարածաշրջանում կայունության ու անվտանգության ապահովմանը: Ինչ վերաբերում է ռազմատեխնիկական համագործակցությանը, ռազմատեխնիկական օգնությանը, որը մենք տրամադրում ենք Հայաստանի Հանրապետությանը, այստեղ մենք նույնպես հաստատել ենք սերտ և կառուցողական աշխատանք: Այս աշխատանքը մշտական, ամենօրյա և մասնագիտական է: Այնպես որ, այստեղ ոչ մի խնդիր չի ծագում», - ասել է նա:

Russia assesses relations with Armenia as allied, Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov stated at a briefing today.
“It also relates to the relations in the sidelines of the CSTO and bilateral relations. We have very, very close military cooperation,” Lavrov said.
“You know that Russian military base is located in Armenia helping to ensure stability and security in the region. As to military-technical cooperation and our military-technical assistance to the Republic of Armenia, here we too have close and productive work and not even a dialogue. It is a permanent, every day and professional work. So here, no issues are being created,” he said.