Հայաստանում կորոնավիրուսի հետ կապված հաստատված է բավականին ծանր իրավիճակ. սկսվել են ռեյդեր. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
26/05/2020 19:27
Հայաստանում կորոնավիրուսի հետ կապված հաստատված է բավականին ծանր իրավիճակ, պարետատան նիստից հետո հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կարող ենք ասել, որ կորանավիրուսի երկրորդ ալիքի հետ գործ ունենք», - ասաց վարչապետը։
Նա նշեց, որ պարետատան սահմանած կանոնները խախտողների նկատամամբ չեն զլանա ու վարչական հարկադրանքի միջոցներ կկիրառեն։
Փաշինյանի խոսքով՝ հանրապետության տարածքում սկսվել են ռեյդեր։
«Խստացված ստուգումներ կանցկացվեն միջմարզային ճանապարհներին, կսահմանվեն անցակետեր», - ասաց վարչապետը։

В Армении вследствие коронавируса создалась довольно тяжелая ситуация, начались рейды – Никол Пашинян
26/05/2020 20:18
В Армении вследствие коронавируса создалась довольно тяжелая ситуация, заявил сегодня после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Можем сказать, что имеем дело со второй волной коронавируса», - заявил премьер-министр.
Он отметил, что в отношении лиц, нарушающих установленные комендатурой правила, будут применяться принудительные меры.
По словам Никола Пашиняна, на территории республики начались рейды.
«На межобластных трассах проводятся строжайшие проверки, будут установлены пропускные пункты», - сказал премьер-министр.