Ռոբերտ Քոչարյանը բուժման մեջ է, Սեյրան Օհանյանի փաստաբանն էլ կորոնավիրուսով է վարակվել. Դատական նիստը հետաձգվեց
26/05/2020 13:41
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, այսօր կրկին հետաձգեց սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով հերթական նիստը։
Դատավորը տեղեկացրեց, որ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից ստացվել է տեղեկանք այն մասին, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ելնելով առողջական վիճակից, գտնվում է ստացիոնար բուժման մեջ և չի կարող ներկայանալ այսօրվա նիստին։
Սեյրան Օհանյանի փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսի վարակ։ Նա և իր ամուսինը՝ Կարեն Մեժլումյանը, չեն կարող ներկայանալ դատական նիստին։
Բացի այդ, Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը միջնորդել էր հետաձգել դատական նիստերը՝ հաշվի առնելով երկրում առկա համաճարակային իրավիճակը։

Судебное заседание отложено – Роберт Кочарян находится на стационарном лечении, у адвоката Сейрана Оганяна диагностирован COVID-19
26/05/2020 14:25
Сегодня в суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отложено очередное заседание по рассмотрению дела о предполагаемом свержении конституционного строя.
Судья сообщила, что из медицинского центра «Измирлян» получена справка о том, что второй президент Армении Роберт Кочарян из-за состояния здоровья находится на стационарном лечении и не может присутствовать на заседании.
У адвоката экс-министра обороны Сейрана Оганяна Инессы Петросян диагностирована коронавирусная инфекция. Она и ее супруг – Карен Межлумян – не могут присутствовать на судебном заседании.
Кроме того, адвокат Армена Геворкяна Эрик Алексанян ходатайствовал отложить судебное заседание, учитывая сложившуюся в стране эпидемиологическую ситуацию.