Ձախողելու կամ հաջողելու մասին այս պահին վաղ է խոսել, որովհետև կորոնավիրուսը հաղթահարված չէ. Մակունց
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը կարծում է՝ դեռ վաղ է խոսել այն մասին՝ կորոնավիրուսը հաղթահարված է, թե ոչ։
«Այս պահին պարետատան և Առողջապահության նախարարության ցուցումով դիմակները համարվում են կանխարգելիչ գործառույթ, ինքներս պիտի այդ պատասխանատվությունը ստանձնենք ։ Ձախողելու կամ հաջողելու մասին այս պահին վաղ է խոսել, որովհետև կորոնավիրուսը հաղթահարված չէ։ Պետք է ամեն ինչ անենք, որ Հայստանում վարակի թվերը նվազեն», - խորհրդարանում լրագրողներին ասաց նա:
Խոսելով ԲՀԿ քննադատության մասին, թե սահմանափակումները պատշաճ չեն պահվել, Մակունցն ասաց, որ այդ հարցերը պատետատան տիրույթում են, որոնց ինքը չի ցանկանում անդրադառնալ։
Դիտարկմանը, թե ինչու ՀՀ ԱԺ ներկայացուցիչները օրերս Արցախում ԱՀ նախագահ երդմնակալության ժամանակ դիմակ չեն կրել, Մակունցն ասաց, որ Արցախում այլ իրավական նորմեր են գործում:
«Մենք ընդունել ենք, որ, այնուամենայնիվ, արժեր, որ դիմակներ կրեինք, ինչի համար ես հայցել եմ մեր քաղաքացիների ներողամտությունը», - ասաց նա։

О провале или успехе сейчас рано говорить, поскольку коронавирус еще не преодолен – Лилит Макунц
Руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц считает, что пока рано говорить о том, преодолен коронавирус или нет.
«По указанию комендатуры и министерства здравоохранения, в данный момент маски считаются профилактической мерой, мы сами должны взять на себя ответственность. О провале или успехе сейчас рано говорить, поскольку коронавирус еще не преодолен. Мы должны сделать все, чтобы случаи заражения в Армении снизились», - сказала она в беседе с журналистами.
Касаясь критики «Процветающей Армении» в связи с тем, что ограничения не соблюдались надлежащим образом, Лилит Макунц заявила, что эти вопросы находятся в компетенции комендатуры и она не будет затрагивать их.
На замечание, почему представители Национального Собрания на днях присутствовали без масок на церемонии инаугурации президента Республики Арцах, Лилит Макунц ответила, что в Арцахе действуют другие правовые нормы.
«Мы признали, что, тем не менее, стоило, чтобы мы носили маски, и я извинилась за это перед нашими гражданами», - сказала она.