Չգիտեմ՝ ժամանակին ընդդիմադիր պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանն ում լոբբինգն է արել և ինչ ատկատների դիմաց, բայց կոչ եմ անում, իրենց արշինով մեզ չչափել. Գորգիսյան (Տեսանյութ)
27/05/2020 18:19
Չգիտեմ՝ ժամանակին ընդդիմադիր պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանն ում լոբբինգն է արել և ինչ ատկատների դիմաց, բայց կոչ եմ անում, իրենց արշինով մեզ չչափել։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը:
«Հ.Գ. ցավում եմ, որ հայկական ժամանակի խմբագիրը այդպես էլ չդարձավ պետական գործիչ», - գրել է նա։
Նշենք, որ այսօր՝ ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ, Գորգիսյանը վարչապետից հետաքրքրվել էր խոստացված կապիտալ շինարարության կանգ առած ծրագրերի մասին:
Նիկոլ Փաշինյանն իր հերթին պատասխանել էր.
«Որոշ մարդիկ լոբբինգ են անում, որ Հայաստանում ասֆալտի ատկատների մեխանիզմը շարունակվի: Ես չգիտեմ՝ գուցե հիմա իշխանությանն ատկատ չեն տալիս, սկսել են տալ ընդդիմությա՞նը: Ոչ մի կապիտալ շինարարություն էլ չի կանգնում, բոլորն էլ ըստ պլանի ընթանում են: Հայաստանում պետական գնումների 85 տոկոսը մինչև 10 մլն դրամանոց գնումներն են:
Ինչ վերաբերում է կապիտալ շինարարությանն, ապա այսօր բազմապիսի շինարարություններ են ընթանում, դրանց ծավալները հընթացս ավելանալու են», - ասել էր գործադիրի ղեկավարը:

Не знаю, кого за какие откаты лоббировал в свое время оппозиционный депутат Никол Пашинян, но призываю не судить о нас по себе – Геворк Горгисян
27/05/2020 19:33
Не знаю, чьи интересы и за какие откаты лоббировал в свое время оппозиционный депутат Никол Пашинян, но призываю, не мерить нас на свой аршин, написал на своей странице в Facebook секретарь фракции «Светлая Армения» Геворк Горгисян.
«P.S. Мне жаль, что редактор газеты "Айкакан Жаманак" так и не стал государственным деятелем», - написал Геворк Горгисян.
Отметим, сегодня в ходе правительственного часа Геворк Горгисян спросил у премьер-министра об остановке обещанных программах капитального строительства.
В ответ Никол Пашинян заявил:
«Некоторые люди лоббируют, чтобы в Армении продолжался механизм откатов во время во время асфальтирования дорог. Не знаю, может сейчас откаты дают не властям, а начали давать оппозиции? Никакое капитальное строительство не остановлено, все идет по плану. В Армении 85 процентов государственных закупок это закупки до 10 млн. драмов.
Что касается капитального строительства, то сегодня осуществляются различные строительные работы, их объемы растут по ходу», - сказал премьер-министр.