Աշխարհում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը գերազանցել է 350 հազարը
Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակի հետևանքով մահացությունների թիվը հասել է 350 458-ի՝ մեկ օրում ավելանալով 4 226-ով, վկայում են Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալները:
Ընդհանուր առմամբ, համալսարանի տվյալով՝ աշխարհում կա COVID-19 վարակված 5 591 067  մարդ, մեկ օրում աճը կազմել է  96 006, ավելի քան 2.2 միլիոնը բուժվել է:
Համաձայն Worldometer պորտալի՝ վարակի տարածման սկզբից ի վեր կորոնավիրուսով է հայտնաբերվել  5 686 282 մարդու մոտ, մահվան դեպքերի թիվը գերազանցել է 352 հազարը, ավելի քան 2,4 միլիոնը բուժվել է:

Число жертв коронавируса в мире превысило 350 тысяч человек
Число скончавшихся от связанных с коронавирусом заболеваний в мире на 8:00 по московскому времени среды достигло 350 458 человек, увеличившись за сутки на 4 226, сообщил американский университет Джонса Хопкинса.
Всего в мире, по данным университета, на 8:00 среды насчитывалось 5 591 067 инфицированных COVID-19, рост за сутки составил 96 006, излечились более 2,2 млн. человек.
По сообщению портала Worldometer, специализирующегося на статистике, связанной с важнейшими событиями в мире, коронавирусом с начала его распространения заразились 5 686 282 человека, количество смертельных случаев превысило 352 тысячи, излечились более 2,4 млн.