Վերակենդանացման բաժանմունքի մահճակալներն այսօր 95 տոկոսով զբաղեցված են. «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի տնօրեն (Տեսանյութ)
29/05/2020 18:47
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում առկա է մոտ 500 մահճակալ, որոնցից 80-ը` վերակենդանացման բաժանմունքում, այսօր ճեպազրուցի ժամանակ ասաց ԲԿ-ի տնօրեն Արման Հովակիմյանը:
«Վերակենդանացման բաժանմունքի մահճակալներն այսօր 95 տոկոսով զբաղեցված են: Ընդհանուր բաժանմունքների մահճակալները զբաղեցված են մոտ 80 տոկոսով: Մինչ այսօր մենք ընդունել ենք կորոնավիրուսով վարակված մոտ 1470 պացիենտ, որոնցիցի 450-ը՝ ծանր և ծայրահեղ ծանր: Վերջին օրերին այս դեպքերն ավելացել են», - ասաց բանախոսն` առողջապահական կոլլապսից խուսափելու համար ազգաբնակչությանը հորդորելով հետևել պարետատան կանոներին:

В реанимационном отделении койки заняты на 95 процентов – директор МЦ «Сурб Григор Лусаворич»
В медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» – порядка 500 больничных коек, из них 80 – в реанимационном отделении, заявил сегодня на брифинге директор МЦ «Сурб Григор Лусаворич» Арман Овакимян.
«Койки в реанимационном отделении сегодня заняты на 95 процентов. В общих отделениях койки заняты примерно на 80 процентов. По сей день мы приняли порядка 1470 инфицированных коронавирусом пациентов, из них 450 в тяжелом и крайне тяжелом состоянии. В последние дни такие случаи увеличились», - сказал Арман Овакимян, призвав население соблюдать правила комендатуры во избежание коллапса в здравоохранительной системе.