Որոշ ուսուցիչներ 5G կայանի կամ չիպավորման մասին տեղեկություններ են տարածում․ շարունակվելու դեպքում սա անհետևանք չի լինի․ նախարարը զգուշացնում է
30/05/2020 14:51
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը կոչ է անում կորոնավիրուսի համավարակի ֆոնին չիպավորման, 5G կայաններրի մասին կեղծ տեղեկություններ չտարածել․
«Ինձ համար շատ տարօրինակ է, որ նման տեղեկություններ տարածում են որոշ ուսուցիչներ։ Ուսուցիչների օգտահաշիվներ են ինձ ուղարկում, ասում են՝ «նայեք, ուսուցիչը 5G կայանի կամ չիպավորման մասին տեղեկություններ է տարածում»։ Ժողովուրդ ջան, մենք այս անգրագիտությունը պիտի մերժենք։
Տարրական անհեթեություններին հավատալն ու տարածելը, կներեք, անընդունելի է, հատկապես երբ որոշ ուսուցիչներ են դա տարածում։ Հիմա չգիտեմ՝ ինչ լուծումներ կարելի է տալ, բայց սա շարունակվելու դեպքում անհետևանք չի կարող լինել, ուղղակի չի կարող լինել», - ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց նախարարը։

Некоторые учителя распространяют информацию о вышках 5G и чипировании, это не останется без последствий – Араик Арутюнян
30/05/2020 15:18
Министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян призывает не распространять на фоне пандемии коронавируса ложную информацию о чипировании и вышках 5G.
«Для меня очень странно, что некоторые учителя распространяют подобные сведения. Мне отправляют аккаунты учителей и говорят: "Смотрите, учитель распространяет информацию о вышке 5G или чипировании". Дорогой народ, мы должны отвергнуть эту безграмотность.
Извините, но верить и распространять элементарную ерунду – недопустимо, особенно когда этим занимаются некоторые учителя. Не знаю, как можно решить этот вопрос, но в случае продолжения, это не может остаться без последствий, просто не может», - заявил в прямом эфире Араик Арутюнян.