Հայկ Մարությանի խոսնակը կորոնավիրուսի մասին անձնական տվյալները չի մեկնաբանում
Երևանի քաղաքապետարանից չեն մեկնաբանում՝ արդյոք Հայկ Մարությանի քարտուղարուհին վարակվել է կորոնավիրուսով։
«Բամբասանքները չեմ մեկնաբանում: Առավել ևս, վարակի հետ կապված անձնական տվյալներ պարունակող տեղեկատվություն չեմ կարող մեկնաբանել», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Հայկ Մարությանի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
Հարցին՝ իսկ քարտուղարուհին աշխատանքի գալի՞ս է, խոսնակը պատասխանեց.
«Քարտուղարուհի չէ, Հայկ Մարությանն ունի գործավարներ, «քարտուղարուհի» հաստիք չկա»։
Նշենք, որ «Հրապարակը»-ը գրել էր, թե «Հայկ Մարությանի քարտուղարուհու մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն։ Նրա առաջին քայլը եղել է այն, որ զանգահարել է ու հրավիրել շտապբուժօգնություն՝ ընդհանուր ստուգման և թեսթ հանձնելու նպատակով»։

Пресс-секретарь Ака Марутяна не комментирует персональные данные о коронавирусе
В мэрии Еревана не комментируют информацию,  заражена ли коронавирусом секретарша мэра Айка Марутяна.
«Мы не комментируем сплетни. Тем более информацию, касающуюся персональных данных о коронависной инфекции, я комментировать не могу», - заявил Aysor.am пресс-секретарь мэра Акоп Карапетян.
«Не секретарша, а делопроизводитель Айка Марутяна, штатной единицы "секретарша" нет», - отметил он
Отметим, что Hraparak.am сообщил о том, что у секретарши Айка Марутяна диагностирована коронавирусная болезнь. Первым шагом мэра стало то, что он позвонил и вызвал в скорую помощь для общего обследования и сдачи теста на коронавирус.