Առանց երկրորդ ալիքի. Իտալիայում նկատվում է  կորոնավիրուսի ակտիվության անկում
Իտալիայում COVID-19 կորոնավիրուսի ակտիվությունը նվազում է, ինչի մասին վկայում են վերջին ուսումնասիրությունները, հայտնում է Միլանի Սան Րաֆայելի հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Ալբերտո Զանգրիլոն:
«Վերջին 10 օրվա ընթացքում կատարված գործությունները ցույց են տվել, որ վիրուսային ծանրաբեռնվածությունը նվազում է: Այն շատ ավելի քիչ է, մեկ ամիս կամ երկու ամիս առաջ գրանցված ցուցանիշներից», - մեջբերում է նրան РИА Новости-ն:
Ըստ բժշկի՝ ստացված արդյունքների հիման վրա կան կասկածներ, թե Իտալիայում կգրանցվի պանդեմիայի երկրորդ ալիքը:

Без второй волны. В Италии выявили снижение активности коронавируса
В Италии снижается активность коронавируса COVID-19, о чем свидетельствуют последние исследования, сообщил главврач больницы Сан-Раффаэлле в Милане Альберто Зангрильо.
Он пояснил, что в последних анализах пациентов с COVID-19 медики выявили пониженное количество копий вируса, что говорит о снижении вирусной нагрузки.
"Мазки, которые были выполнены за последние 10 дней, показали количественную вирусную нагрузку, которая бесконечно мала по сравнению с той, которая была проведена месяц или два месяца назад", – цитирует Зангрильо РИА Новости.
По словам врача, на основании полученных результатов есть сомнения в наступлении в Италии второй волны пандемии.