Երկու մարդ է զոհվել Չիկագոյի արվարձաններում տեղի ունեցած անկարգությունների հետևանքով
Երկու մարդ զոհվել է, ևս երկուսը՝ վիրավորվել Չիկագոյի արվարձանում աֆրոամերիկացի Ջորջ Ֆլոյդի սպանության հետևանքով տեղի ունեցած անկարգությունների ընթացքում, հայտնում է տեղական WGNTV հեռուստաընկերությունը:
Հաղորդվում է, որ դեպքերը տեղի են ունեցել Սիցերո քաղաքում: Քաղաքի ներկայացուցիչ Ռեյ Հանանիան հաստատել է զոհերի մասին տեղեկատվությունը:
Բացի այդ, հաղորդվում է, որ երկուշաբթի Չիկագոյի արվարձանում առնվազն 60 մարդ է ձերբակալվել: Ըստ Հանանիայի, այլ քաղաքների բնակիչները, որոնք Չիկագոյից են եկել կենտրոնի փակման պատճառով, մասնակցել են քաղաքում տեղի ունեցող անկարգություններին:

В ходе беспорядков в пригороде Чикаго погибли два человека
Два человека погибли, еще двое пострадали в пригороде Чикаго в ходе беспорядков, вызванных смертью афроамериканца Джорджа Флойда, сообщает местный телеканал WGNTV.
Сообщается, что инциденты произошли в городке Сисеро. Представитель города Рэй Ханания подтвердил информацию о жертвах.
Кроме того сообщается, что не менее 60 человек были задержаны в пригороде Чикаго в понедельник. По словам Ханании, в беспорядках в городе участвовали жители других населенных пунктов, которые прибыли из Чикаго из-за закрытия его центра.