«Իրատես». Ավինյանը «գուժել» է՝ առաջիկայում ավելի մեծ թվով վարակակիրներ ու մահեր են լինելու
«Իրատես» թերթը գրում է. ««Իմ քայլը» խմբակցությունը որոշում ու հստակեցնում է ամռան անելիքները: Օրերս իմքայլականները հավաքվել են ու մի քանի ժամանոց քննարկում ունեցել՝ զբոսաշրջությունից մինչև կորոնավիրուսին վերաբերող թեմաների շուրջ: Նիստին մասնակցել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը: «Իրատեսի»՝ խմբակցությանը մոտ կանգնած աղբյուրը հայտնեց, որ Ավինյանը «գուժել» է՝ պետք է պատրաստ լինել՝ առաջիկայում ավելի մեծ թվով վարակակիրներ ու մահեր են լինելու:
«Փաստորեն, Փաշինյանն Ավինյանի հեռացման հարց չի դրել, այլապես նա չէր մասնակցի «Իմ քայլի» նիստին», - նկատեցինք: «Դա չեմ կարող ասել, այդ հարցի շուրջ հարցուպատասխան չի եղել: Նիստի ընթացքում ամենատարբեր հարցերի են անդրադարձել: Պատգամավորներն ինչ-որ առաջարկներ են ներկայացրել, այնուհետև Ավինյանն է անդրադարձել երկրի՝ կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակին ու տեղեկացրել, որ առաջիկայում որևէ դրական տեղաշարժի հույս պետք չէ ունենալ: Ասել է՝ պետք է սովորեք ապրել վիրուսի հետ ու պատրաստ լինեք օրական ավելացող մահերին», - պատասխանեց մեր զրուցակիցը:
Խորհրդարանական մեծամասնության ներկայացուցիչներն իրենք իրենց խոստովանել են նաև, որ տեղեկատվական հարթակում «պարտություն» են կրում, չի հաջողվում այնպես անել, որ թե՛ խմբակցության, թե՛ իշխող թիմի վարկանիշն անկում չապրի: Ինչ վերաբերում է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հետագա պաշտոնավարման հարցին, ապա այդ մասով թեև խոսակցություն չի եղել, բայց ակնհայտ է, որ պատգամավորներից շատերի համար ընդունելի չեն նրա ոչ մասնագիտական հայտարարություններն ու գործողությունները»:

«Иратес»: Авинян сообщил плохую весть – в ближайшее время число инфицированных и смертей увеличится
Газета «Иратес» пишет, что фракция «Мой шаг» решает и уточняет предстоящие летом действия. На днях представители фракции «Мой шаг» собрались и несколько часов обсуждали широкий круг вопросов – от туризма и до коронавируса. В заседании участвовал вице-премьер Тигран Авинян. Как сообщили источники издания, Авинян сообщил плохую весть – в ближайшее время нужно быть готовым к большему числу инфицированных и смертей.
«Фактически, Пашинян не ставит вопрос отставки Авиняна, в противном случае он не участвовал бы в заседании фракции "Мой шаг"», - отметили мы. «Не могу сказать это, по этой теме не было вопросов и ответов. Во время заседания были затронуты самые разные вопросы. Депутаты представили какие-то предложения, затем Авинян обратился к ситуации в стране вследствие коронавируса и сообщил, что в ближайшее время не нужно надеяться на какой-то позитивный сдвиг. Сказал, что нужно научиться жить вместе с вирусом и быть готовым к ежедневному росту смертей», - ответил собеседник газеты.
«Представители парламентского большинства признались также в том, что несут «поражение» на информационной площадке, не удается сделать так, чтобы как рейтинг фракции, так и правящей команды не падал. Что касается министра здравоохранения Арсена Торосяна, то о нем не было разговора, однако очевидно, что для многих из депутатов неприемлемы его непрофессиональные заявления и действия», - отмечает издание.