Պատասխանատվությունը քաղաքացիների վրա գցելը կառավարության անկարողության ցուցադրում է. Մանե Թանդիլյան
Կառավարությունն ուղղակիորեն ձախողել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարը: Այլ բառով դա նկարագրել հնարավոր չէ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանը:
«Յուրաքանչյուր միջոցառում պետք էր անել պատեհ ժամանակ, այսինքն՝ ճիշտ այն պահին, երբ դրա կարիքը կար, որովհետև սա այն հանգամանքն է, երբ մեկ-երկու օր ուշացումը ճակատագրական եղավ: Այն միջոցառումները, որոնց մասին այսօր խոսում է կառավարությունը, պետք էր անել ավելի վաղ՝ ճիշտ ձևաչափով:
Կառվարության կողմից կորոնավիրուսի նկատմամբ անլուրջ վերաբերմունքը տարածվեց ժողովրդի մեջ, և ես ուզում եմ հույս հայտնել, որ քաղաքացիները ավելի խոհեմ կգտնվեն, քան կառավարությունը, որը ժամանակին հեգնում էր վիրուսի տարածումը, իսկ հիմա խուճապի մեջ է», - ասաց Մանե Թանդիլյանը:
Պատգամավորի խոսքով՝ կառավարությունը ոչ մի դեպքում չպետք է պատասխանատվությունը գցի քաղաքացիների վրա:
«Դա սեփական անկարողության ցուցադրում է, կառավարությունը պետք է ապահովի վիրուսի կանխման գործողությունները», - նշեց Մանե Թանդիլյանը:

Перекладывание ответственности на граждан свидетельствует о бессилии правительства – Мане Тандилян
Правительство просто провалило борьбу против коронвируса, иными словами это нельзя охарактеризовать, заявила сегодня журналистам депутат фракции «Светлая Армения» Мане Тандилян.
«Любое мероприятие должно проводиться в надлежащее время, то есть прямо в тот момент, когда в этом есть необходимость, поскольку это тот случай, когда промедление на один-два дня может стать судьбоносным. Те мероприятия, о которых сегодня говорит правительство, нужно было провести раньше и в правильном формате.
Несерьезное отношение правительства к коронавирусу подействовало на народ. Я надеюсь, что наши граждане проявят больше благоразумия, чем правительство, которое в свое время с иронией относилось к коронавируса, а сейчас в панике», - сказал Мане Тандилян.
По словам депутата, правительство ни в коем случае не должно перекладывать ответственность на граждан.
«Это проявление собственного бессилия, правительство должно обеспечить действия по предотвращению распространения инфекции», - отметила Мане Тандилян.