Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա. Արթուր Վանեցյան (Hraparak.am)
«Մենք որոշում կայացրինք, որ ՀՀ բոլոր մարզերում պետք է  ունենանք մեր կուսակցության գրասենյակը, որպեսզի կարողանանք շփվել քաղաքացիների հետ հնարավորինս շատ», - Վանաձորում «Հայրենիք» կուսակցության գրասենյակի բացման արարողությանը հաջորդած զրույցի ընթացքում ասել է կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, փոխանցում է «Հրապարակը»-ը։
«Ինչն էր պատճառը իմ՝ քաղաքականությամբ զբաղվելու։ Երբեք իմ մտքով չէր անցնի, որ կգլխավորեմ մի կուսակցություն։ Շատ վերամբարձ չհնչի, բայց մեր հայրենիքը, պետությունը գտնվում են ծայրահեղ վիճակում։ Մենք պետք է կարողանանք նախ նոր գաղափարներով առողջացնենք քաղաքական դաշտը։ Այս իշխանության խնդիրն այն է, որ քննադատություն չեն ընդունում։ Հենց մեկը մի բան է խոսում, անմիջապես սկսում են ասել, թե սա սրա պատվերն է կատարում, նրա պատվերն է կատարում։ Ինձ պաշտոնանկ չեն արել, ես հրաժարական եմ տվել, պետք է ձևակերպումների մեջ ուշադիր լինել։
Իշխանությունները մատնանշում են բյուջե վերադարձած 43 միլիարդի մասին, որոնք բյուջե են վերադարձել իմ օրոք, իմ հրաժարականից հետո պետական բյուջե որևէ բան չի վերադարձվել։ Այո, ես բացթողումներ ունեցել եմ, բայց բացթողումներ, որից ես կամաչեմ, իմ ծառայության ընթացքում, ես չեմ ունեցել»,- իր ելույթում նշել է Վանեցյանը։
Նրա խոսքով՝ վարչապետը պետք է հրաժարական տա:
«Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա, որովհետև այն, ինչ կատարվում է երկրում, աղետ է, որն օրեցօր ավելի ծանր հետևանքների է բերելու», - ասել է Վանեցյանը։

Никол Пашинян должен подать в отставку – Артур Ванецян (Hraparak.am)
«Мы приняли решение, что должны иметь офисы во всех областях Армении, чтобы как можно больше общаться с гражданами», - заявил сегодня в беседе с журналистами после церемонии открытия офиса партии «Родина» в Ванадзоре председатель партии Артур Ванецян, передает «Грапарак».
«Что стало причиной моего решения заняться политикой. Я никогда не мог предположить, что возглавлю какую-то партию. Пусть это не звучит очень высокопарно, но наша Родина, государство находятся в экстремальной ситуации. Мы должны суметь сначала исцелить политическое поле новыми идеями. Проблема действующей власти в том, что они не принимают критики. Как только кто-то что-то говорит, они сразу начинают говорить, что тот или иной человек выполняет чей-то заказ. Меня не увольняли, я подал в отставку, нужно быть внимательными в формулировках.
Власти говорят о возвращенных в бюджет 43 млрд., которые были возвращены в бюджет за время моего пребывания в должности, после моей отставки в госбюджет ничего не возвращено. Да, у меня были упущения, но упущений, за которые мне было бы стыдно, за время службы я не допустил», заявил Артур Ванецян.
Артур Ванецян убежден, что премьер-министр Армении Никол Пашинян должен подать в отставку.
«Пашинян должен подать в отставку, поскольку происходящее в стране – это катастрофа, которая с каждым днем будет приводить к более тяжелым последствиям», - заявил он.