Եթե քաղաքացիները չեն հետևում ցուցումներին, արդեն իսկ անվստահություն է առողջապահության նախարարին. Թանդիլյան
03/06/2020 12:17
Միայն այն հանգամանքը, որ քաղաքացիները չեն հետևում ցուցումներին, դա արդեն իսկ անվստահություն է առողջապահության նախարարին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանը:
«Երբ վստահությունը մեկ անգամ խաթարում ես, շատ դժվար է կրկին վերականգնել: Հետևաբար այն վերաբերմունքը, որ նա ուներ վիրուսի նկատմամբ, շատ քաղաքացիների ստիպում է լուրջ չընդունել նախարարի հայտարարությունները», - ասաց պատգամավորը:
Մանե Թանդիլյանի խոսքով՝ քաղաքացիները փոքր առ փոքր ականատես են լինում, որ արտակարգ դրության պայմաններում կառավարությունն ունակ չէ պաշտպանելու սեփական ժողովրդին:
«Մենք պետք է կարողանանք ամբարտավանությունը մի կողմ դնել և ներգրավել ուժեր, որոնք գիտեն՝ ինչպես այս իրավիճակից դուրս գալ», - նշեց խորհրդարանականը:

Если граждане не соблюдают рекомендации, это свидетельствует о недоверии министру здравоохранения – Мане Тандилян
03/06/2020 14:35
О недоверии министру здравоохранения свидетельствует уже одно то обстоятельство, что граждане не соблюдают рекомендации, заявила сегодня журналистам депутат фракции «Светлая Армения» Мане Тандилян.
«Когда доверие нарушается один раз, то потом его очень сложно восстановить. Следовательно, отношение, которое он проявляет к коронавирусу, заставляет многих несерьезно относиться к заявлениям министра», - сказала депутат.
По словам Мане Тандилян, граждане постепенно убеждаются в том, что правительство неспособно защитить собственный народ в условиях чрезвычайного положения.
«Мы должны суметь отставь в сторону высокомерие, и привлечь силы, которые знают, как выйти из этой ситуации», - сказала Мане Тандилян.