Ֆոտոարշավը մի արա, պարզապես մի արա. Վանեցյանը՝ Փաշինյանին
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարած ֆլեշմոբին։
«Այս ֆոտոարշավը ծայրաստիճան փնթի ու անտաղանդ է արվում: Պետությունը ծաղրուծանակի առարկա դարձնելը մեղք է: Մի´ արա, պարզապես մի´ արա», - «Թվիթերի» իր միկրոբլոգում գրել է Վանեցյանը։
Հիշեցնենք՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արդեն երրորդ օրն է, ինչ ֆլեշմոբ է հայտարարել։ Նա բոլորին կոչ է անում հակահամաճարակային կանոնները խախտողներին լուսանկարել, տեսանկարահանել ու ուղարել իր ֆեյսբուքյան էջին։
Վարչապետն իր էջում հարյուրավոր տեսանյութեր ու լուսանկարներ է տեղադրել, սակայն, պարզվում է, դրանցից շատերը վաղուց արված լուսանկարներ ու տեսանյութեր են։
Վարչպաետը նաև անանուն նամակներ է հրապարակում։ Երեկ, օրինակ, նա հրապարկել էր նամակը, որտեղ նրան ասել էին, թե «Վիլլա» ռեստորանային համալիրում «ընդհատակյա հարսանիքներ» են կազմակերպում, ավելի ուշ ռեսոտրանն արձագանքել էր Փաշինյանի հրապարակած նամակին՝ հորդորելով չտարածել ապատեղեկատվություն։
«Հարգելի պարոն Նիկոլ Փաշինյան,«Վիլլա» ռեստորանային համալիրի տնօրինությունը հորդորում է չտարածել նման ապատեղեկատվություն: Մեր համալիրը խստիվ պահպանում է Պարետի կողմից սահմանված բոլոր կանոնները, ոչ մի հարսանիք կամ այլ բազմամարդ հանդիսություն մեզ մոտ չի իրականացվում: Սիրով կընդունենք ցանկացած ստուգող խմբի՝ հավաստիանալու մեր հետևողականությանը և օրինապահ լինելուն:
Ձեր տեղադրած անանուն այս նամակը խեղաթյուրում է մեր կազմակերպության բարի համբավը», - ասված էր ռեստորանի տարածած հաղորդագրությունում։

Не делай этого, просто не делай – Артур Ванецян призвал Пашиняна прекратить фотокампанию
Бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, председатель партии «Родина» Артур Ванецян обратился к объявленному несколько дней назад премьер-министром Николом Пашиняном флешмобу.
«Эта фотокампания осуществляется крайне небрежно и бездарно. Превращать государство в предмет насмешек – это грех. Не делай этого, просто не делай», - написал Артур Ванецян в своем микроблоге в Twitter.
Напомним, что премьер-министр Армении Никол Пашинян уже третий день объявил флешмоб. Он  призывает всех фотографировать и снимать видео тех, кто нарушает противоэпидемиологические правила и отправлять на его страницу в  Facebook.
Премьер-министр опубликовал на своей странице сотни фотографий и видеоматериалов, однако в случае с многочисленными фотографиями выяснилось, что они были сделаны годы назад.
Никол Пашинян публикует также безымянные письма. Вчера, например, он опубликовал письмо, в котором ему сообщали, что в ресторанном комплексе «Вилла» организуют «подпольные свадьбы», позже из ресторана ответили на опубликованное Николом Пашиняном письмо, призвав не распространять дезинформацию.
«Уважаемый господин Никол Пашинян, дирекция ресторанного комплекса «Вилла» призывает не распространять подобную дезинформацию. Наш комплекс строго соблюдает все установленные Комендантом правила, никаких свадеб и других многолюдных мероприятий у нас не проводится. Мы с удовольствием примем любую проверяющую команду, чтобы подтвердить нашу последовательность и законопослушность.
Опубликованное Вами безымянное письмо порочит добрую славу нашей организации», - говорится в распространенном заявлении.